Ανακοίνωση για τη συνάντηση δασκάλων-γονέων μηνός Οκτωβρίου 2017

για παιδαγωγική-ενημερωτική συνάντηση δασκάλων-γονέων
μηνός Οκτωβρίου 2017

Την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 στις 13:45 – 14:45 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας παιδαγωγική-ενημερωτική συνάντηση μεταξύ υπεύθυνων δασκάλων των τμημάτων  και γονέων.
Στόχοι της συνάντησης είναι η ανταλλαγή πληροφοριών μεταξύ γονέων και δασκάλων σχετικά με την πορεία προόδου των μαθητών, η συνεργασία για την επίλυση πιθανών μαθησιακών δυσκολιών και προβλημάτων συμπεριφοράς, ο γόνιμος διάλογος και η ενίσχυση της επικοινωνίας μεταξύ σχολείου και οικογένειας.
Επίσης, την ίδια μέρα η εκπαιδευτικός του Τμήματος Ένταξης, κ. Βίκυ Σαζακλίδου θα πραγματοποιήσει στις 15:00-16:00 (είσοδος από την οδό Βενιζέλου) στη Βιβλιοθήκη του σχολείου μας την πρώτη συνάντηση με τους γονείς των μαθητών του Τμήματος Ένταξης. Στη συνάντηση μπορούν, επίσης, να παρευρεθούν γονείς όλων των τάξεων που ενδιαφέρονται να ενημερωθούν πάνω σε θέματα αντιμετώπισης μαθησιακών δυσκολιών.
Εκ μέρους της Διεύθυνσης και του Συλλόγου Διδασκόντων του 2ου Δ.Σ. Γλυφάδας